JAK VÁM MOHOU INFRAPANELY UŠETŘIT PENÍZE?

Pomůžeme vám snížit vaše účty za vytápění až o 40%.

Infrapanely šetří peníze za vytápění

Jak bylo zmíněno v mnoha našich článcích, infračervené topné panely jsou schopné snížit vaše účty za topení.
Je tomu skutečně tak, a to především protože sálavé teplo, které produkují, je velmi účinné a efektivní
Nabízí totiž zcela minimální tepelné ztráty, rovnoměrné rozvržení teploty v místnosti a trvalou tepelnou pohodu, kterou ve srovnání s metodami založenými na standartních typech vytápění není nutné neustále znovu vytvářet. 

Tato zásadní fakta ale stále nejsou ojedinělé důvody, proč vám infrapanely mohou pomoci ušetřit.

Zde máte několik dalších způsobů, jak při vytápění infrapanely snížit účty za vytápění o nemalé peníze:


  • Dlouhá životnost, žádná údržba a snadná instalace

Naše infračervené sálavé panely mají díky naší letité praxi výjimečně dlouhou životnost. Jako jejich výrobce ji můžeme garantovat. Navíc nevyžadují žádnou údržbu, takže není třeba provádět pravidelný každoroční servis či kontroly. Instalace je také rychlým a snadným procesem jak pro profesionálního elektrikáře tak i pro naprostého laika. Nemusíte si tak dělat žádné starosti s pracnými a invazivními instalatérskými pracemi nebo s časově náročným zásahy do vašeho bydlení. Naše infrapanely jsou vybaveni vším co potřebujete pro jejich snadnou instalaci - již namontovanými úchyt a přiloženými kvalitními hmoždinkami spolu se šrouby. Vše co musíte po připevnění ke zdi či stropu udělat, je připojit infrapanel do nejbližší zásuvky.

  • Zahřívejte specifické prostory i přes velkou cirkulaci vzduchu v místnosti

Z hlediska vytápění komerčních prostor může být infračervené vytápění velmi efektivním řešením, co se ekonomické náročnosti týče. V prostorách, jako jsou garáže, sklady či průmyslové jednotky, může být obtížné udržovat pracovní prostory adekvátně vytápěné ať už kvůli jejich vysokým stropům či velké frekventovanosti větrání. To však neplatí s infrapanelySálavé teplo funguje na základě „pocitového tepla“, takže v případě směrování infrapanelů do pracovních prostorů a oblastí s vysokou personální či zákaznickou obsazeností, není třeba ohřívat veškerý vzduch v místnosti. Proč ohřívat celý objem komerčního objektu, když teplo je zapotřebí především u pracovních stolů, zkoušecích kabinek či u masérského stolu? Infračervené záření poskytuje cílené vytápění, které udržuje personál a zákazníky v teple bez ohledu na to, v jak velkém či jak často větraném prostoru se nachází.

  • Cíleně programované vytápění s termostaty

Chcete-li zajistit, aby vaše topení infrapanely bylo mimořádně hospodárné, je důležité, aby byly spárovány s termostatem, který vám umožní vytvořit plán ohřevu a nastavení spouštění v konkrétní čas či udržování požadované teploty. Můžete použít jeden termostat, který bude fungovat jako centrální ovladač pro celý váš systém, či použít více termostatů pro zónové vytápění. Zónování topení znamená, že můžete nastavit programy a úrovně teploty pro jednotlivé místnosti, což vám dává mnohem větší kontrolu nejen nad spotřebou energie ale také nad vaší tepelnou pohodouNapříklad v kuchyni nemusíte topit na stejnou úroveň jako v koupelně a můžete zde snížit teplotu o několik stupňů a dlouhodobě tak ušetřit mnoho penězDigitální termostaty monitorují teplotu v místnosti s naprostou přesností a zabraňují poklesu vaší tepelné pohody. V naší nabídce máme navíc i velmi jednoduché termostaty, které jsou pouze jakýmsi jednoduchým mezikusem mezi přívodní šňůrou topného panelu a elektrickou zásuvkou. Tyto termostaty tak nevyžadují žádnou složitou instalaci či komplikované nastavování.

Úspora energie          Úspora při topení infrapanely          Úspora za elektřinu

Kolik stojí provoz infra vytápění?

Stejně jako u jiných systémů vytápění se provozní náklady budou lišit v závislosti na řadě faktorů týkajících se vašeho bydlení, jako je například úroveň izolace, lokace, materiál a stáří stavby. 

Moderní dům s mnohonásobně větší izolací bude přirozeně mít nižší únikovost tepla ve srovnání s prvorepublikovým domem, takže bohužel neexistuje žádná univerzální odpověď. 

Existuje však způsob, jak můžete odhadnout potenciální provozní náklady pomocí několika jednoduchých postupů.

K odhadu potřebujete pouze:

  • Váš energetický tarif v ceně za kilowatt/hodinu
  • Příkon daného infrapanelu či součet příkonu všech zamýšlených infrapanelů
  • Počet hodin, po které očekáváte denní vytápění

 

Zde je příklad výpočtu, jak vypočítat provozní náklady na topení za den. 

Předpokládejme, že používáme energetický tarif D57d (1.249 Kč za kWh) a chceme za 7 hodin vypočítat provozní náklady infrapanelu o výkonu 540W. 
Vypočítali bychom to tedy takto:

(Výkon infrapanelu v kW x počet hodin provozu) x částka za kWh = odhadovaná cena za provoz za den v Kč

V tomto případě by to bylo (0,54kW x 7) x 1.249Kč, což znamená zhruba 4,72Kč za den

Je však důležité mít na paměti, že infrapanely jsou velmi zřídka zapnutá při maximálním výkonu po celou hodinu! 
Při použití s ​​termostatem se infrapanely zapínají jen zlomek času, aby se "doplnilo" teplo ve vaší místnosti. 
Ve skutečnosti by v dobře izolovaném objektu mohli spotřebovávat elektřinu jen třetinu času.

Doba, po kterou budou vaše topení zapnutá, je také do značné míry ovlivněna ročním obdobím - nikdy totiž nepotřebujeme v létě tolik tepla jako v zimě, takže pokud si budete vypočítávat hrubý odhad pro roční provoz - je třeba to vzít v úvahu.


Celkové shrnutí - reálná úspora až 40% oproti jiným druhům vytápění


Graf úspory na vytápění

Zlepšení tepelné pohody v místnosti, je možné díky vytápění na nižší stupně což infra pocitové teplo umožňuje, tímto způsobem dosáhnete úspory topení cca 10-15%.

Kvalitně zařízenou regulací v každé místnosti se Vám podaří snížit náklady o dalších 10-15%.

Vysušením zdiva našimi infrapanely snižíte dále tepelnou ztrátu až o skutečných 5%.

Správným umístěním infrapanelů na vnitřní zdi pak snížíte úniky tepla okny o více jak 5%.

Ve výsledku tu tedy mluvíme o úspoře nákladů za vytápění až 40%, díky lepší tepelné hospodárnosti a rovnoměrnému rozložení tepla!