POZITIVNÍ VLIV INFRAPANELŮ NA NAŠE ZDRAVÍ

Zdravé topení infrapanely


Infra topné obrazy
lze snadno nainstalovat do jakékoliv Vámi vybrané místnosti a jeho účinky lze pocítit prakticky ihned po zapnutí.

V první řadě není infratopný obraz při své funkci nijak cítit, čímž se můžeme vyhnout nepříjemnému pocitu těžkého vzduchu, který je často znatelný z běžně užívaného ústředního topení.

Co je ale zásadní, je fakt - že infrapanely jsou více než vhodné do domácnosti alergiků.
Při užívání topného panelu totiž nedochází k víření vzduchu jako tomu bývá například u přímotopů.
Díky tomu je zcela zabráněno víření prachu, chlupů od domácích mazlíčků či jakýchkoliv jiných alergenů.


Jak infrazáření působí na naše tělo?

Zdraví často označujeme jako fyzický stav těla avšak zapomínáme, že právě naše mysl řídí toto tělo a je tedy více než ovlivněna tím, jak se sami skutečně cítíme.  Infračervené teplo hluboce ovlivňuje naší mysl a tím vlastně i naše tělo. Zde si uvedeme pět příkladů výhod terapie infračerveným zářením:

 

 • Uvolnění mysli
  Terapie infračerveným teplem, ať už v pojetí infra saun či infrapanelů, vytváří uklidňující prostředí pro vaše tělo.
  Jakmile se mysl uvolní, tělo vyprodukuje do oběhu hormony, jako je třeba kortizol - hormon, který snižuje stres a uvolňuje napětí v těle i mysli.

 

 

 

 • Lepší cirkulace krevního oběhu
  Infračervené záření a vyprodukované teplo zvyšuje teplotu našeho těla a stimuluje nepřetržitý průtok krve ze srdce do zbytku těla. 
  Zlepšení oběhu umožňuje zvýšené hladině čerstvého kyslíku a dalších živin dostat se do životně důležitých orgánů, odstraňovat oxid uhličitý a další odpadní látky z těchto orgánů.
  Čímž se zlepšuje činnost těchto orgánů, což má za následek navýšení našeho výkon a zároveň se tak cítíme mnohem zdravěji.

 

 

 

 • Léčba unavených svalů
  Stimulace průtoku krve pomáhá vašim vyčerpaným svalům rychle se zotavit a snižuje bolest po náročném cvičení, namožení či hojení svalů po zánětu. 
  Infračervené teplo stimuluje cirkulaci a pohyb dobrých živin a čerstvého kyslíku do bolavých svalů. 
  Dle mnohých studií infračervené záření také souviselo se zlepšením a zmírněním bolestí kloubů a dokonce zmírnění příznaků artritidy.

 

 

 

 • Posílení imunitnímu systému
  Infračervené tepelné žárovky, infračervená světla či infračervené záření jako takové poskytují všechny výhody zdravých slunečních paprsků bez závislosti na slunci. 
  Studie infračervených paprsků ukázaly, že i jemné zahřátí těla zvyšuje produkci bílých krvinek, což zlepšuje naši schopnost bojovat s nemocemi a posiluje náš imunitní systém.
Zdravé vytápění          Pozitivní účinky infračerveného záření          Posílení imunity a cirkulace krevního oběhu