INFRATOPENÍ

Infratopení

Infračervené vytápění je i v dnešní době pro některé lidi něčím úplně novým, něčím o čem nikdy neslyšeli a dosud se s ním nesetkali. Nebo si to možná alespoň myslí - ve skutečnosti je totiž infrazáření jako takové, všude kolem nás. I když se infravytápění v posledních letech těší větší a větší oblíbenosti, pro někoho může být stále velkým otazníkem. Je tak naprosto pochopitelné, že takový člověk bude mít spousty otázek. Pokud jste tímto člověkem právě VY, jsou následující řádky právě pro Vás.

Náš web jsme se snažili navrhnout tak, aby pokryl všechny základní informace. Nenabízíme tak pouze produkt, jako takový ale především širokou škálu informací pro pochopení technologie infravytápění. Provedeme vás různými pozitivními vlivy infračervených topných panelů, ukážeme vám do jakých prostorů jsou vhodné (článek ZDE) a pro které případy jsou dokonalým neocenitelným pomocníkem (článek ZDE). Dále také jak a kam je nainstalovat, tak abyste z jejich používání profitovali co nejvíce. Pokud chcete znát přesnou vědu o infračerveném záření, důrazně doporučujeme přečíst si náš detailní článek o infračerveném zářením. Pokud Vás ale zajímá systém infravytápění jako takový - čtěte dále.Infrapanely


Infrapanely jako takové využívají ke své činnosti právě infračervené záření, které, jak je známo, má příznivé účinky nejen na lidský organismus. 
V praxi je využíváno například v infrasaunách či inkubátorech, ale také v teráriích, kdy nám příkladem mohou být třeba zvířata z řádu plazů a mnoho dalších, kteří nemají přírodou danou schopnost udržení stálé teploty.

Zpět ale k infrapanelům jako takovým, infračervené topné panely vytvářejí sálavé teplo vyzařováním infračerveného záření, které se odráží od povrchů předmětů, a poté je vyzařováno zpět do místnosti. Tento typ tepla můžete cítit za slunečných dnů, kdy se do okna vlévá světlo. Světlo dopadá na povrch předmětů ve vašem pokoji a postupem času se zahřívá, takže i když slunce přestane svítit, zůstane ještě dlouho na dotek teplé. Infratopení funguje dosti podobně. Infračervené vlny se sálavým teplem jsou vyzařovány směrem ven z povrchu zařízení, které je poté absorbováno a šířeno pomocí protilehlých zdí či předmětů, aby poskytlo trvalou formu tepla po celou dobu Vaší přítomnosti v místnosti. Infračervené vytápění primárně neohřívá vzduch - místo toho skrze něj prakticky cestuje, dokud se nestřetne s osobou nebo předmětem. Tento přenos tepla „z A do B“ je to, co dělá infrapanely tak efektivní. Právě na tomto principu, jako je sluneční záření, totiž  funguje i záření infračervené, které je produkováno našimi topnými panely.
Kdy prouděním infračervených paprsků, jenž se odrážejí od okolních předmětů, pozitivně reagují na lidské tkáně a ohřívají je, čímž tvoří takzvané „pocitové teplo“, které můžeme přirovnat právě ke slunečním paprskům, které na nás působí nejen během letních měsíců.

Lyžaři jistě potvrdí příjemný pocit tepla od Sluníčka i ve vyšších horských sněhem obklopených oblastech.
Tento pocit tepla je způsoben především zmiňovaným infrazářením a je tedy přímo totožný s infrazářením, které vyzařují topné obrazy čili infrapanely.

To však výsledku znamená, že ve srovnání s tradičními druhy vytápění u infratopení dochází k minimální ztrátě tepla.

Infrapanelů je dnes na trhu velká spousta, v různých podobách typech, velikostech. Jaký je mezi těmito druhy a typy rozdíl můžete nalézt v našem dalším článku.Infra topení          Infravytápění          Infra vytápění

Jaké jsou výhody topení infrapanely?

Infravytápění mění svět v topenářském průmyslu a rychle se prosadilo jako nízkoenergetické a ekologické řešení topení.  

Uvedeme zde jen několik málo bodů, abychom vám vysvětlili proč je infratopení výhodné řešení pro domácnosti či podniky:

  • Sálavé topné panely spotřebují méně energie, protože teplo, které vytvářejí, vydrží mnohem déle. Nižší spotřeba energie = více peněz pro vás a vaši rodinu.
  • Není třeba zahřívat vzduch, abyste vyhřáli celou místnost. Sálavé teplo se pohybuje přímo vzduchem, dokud nepřijde do kontaktu s vámi, takže nedochází ke ztrátě tepla průvanem.
  • Jakmile je infračervené záření absorbováno zdmi vašeho domu, je toto teplo vyzařováno zpět do místnosti a vytváří rovnoměrnou teplotu od podlahy ke stropu.
  • Tím, že udržuje stěny teplé, pomáhá zbavit se vlhkosti a zamezuje tvorbě plísní.
  • Infračervené topné panely mají velmi dlouhou životnost a pracují zcela tiše.
  • Lze na ně uplatnit zvýhodněné tarify pro spotřebu elektřiny.

Z hlediska estetiky a designu jsou infračervené sálavé panely příjemnou alternativou k všem dosud známým systémům vytápění. 
Jak se dále liší vytápění infrapanely od jiných typů vytápění můžete také nalézt v jednom z našich článků.

Infrapanely


Závěrem se už jen hodí dodat, že jako výrobci garantujeme dlouhý a bezproblémový provoz našich infrapanelů.

Rádi vám v čemkoliv poradíme nebo pomůžeme s výpočtem vhodného výkonu infrapanelu pro váš domov.