JAKÝ VÝKON INFRAPANELU JE ZAPOTŘEBÍ K VYTÁPĚNÍ MÍSTNOSTI?

Vypočet potřbeného výkonu topného tělesaJistě jste si všimli, že u každého z našich infrapanelů máme uvedený výkon ve Wattech.
Jaký výkon topného tělesa je ale zapotřebí k tomu, aby bylo možné infrapanely využít k vytopení celé místnosti??


Na 1m3 je zapotřebí 20 - 30W dle účelu Vaší místnosti.

Rozmezí 20 - 30W je určeno z důvodu, potřeby jiné teplotní pohody například v koupelně než třeba v kuchyni či obývacím pokoji.


Pro koupelnu, kde je zapotřebí větší teploty aby nám nebyal zima je dobré počítat s 30W/m3, v kuchyni kde vzhledem k vaření a dalším skutečnostem je postačující pří výpočtu počítat s 22W/m3 a obývací či dětský pokoj, kde člověk tráví relativně nejvíce času většinou postačí 25W/m3 (pokud o sobě víte, že máte rádi větší teplo - tuto hodnotu si upravte na 26W/m3 či více), na chodbě si postačíte se standardními 20W/m3.


Příklad: Honza má nízkoenergetickou dobře zateplenou novostavbu.
Rád by v obývacím pokoji plnohodnotně vytápěl infrapanely.
Jeho obývací pokoj je 4m dlouhý a 3m široký. Výška stropu je 2,1m. ( 4 x 3 x 2,1= 25,2m3 )
Podle námi výše uvedeného vzorce si vypočítá že pro vytápění obývacího pokoje potřebuje alespoň 630W. [ 25,2m3 x 25W = 630 ]

Protože ale Honza hodně cestuje do tropických destinací a je zvyklý na více tepla než kdokoliv jiný, vybere si infrapanel o výkonu 720W.
Aby mu ale nebylo teplo až moc a protože se nechce o vytápění do budoucna vůbec starat, vybere si k topnému obrazu také zásuvkový termostat TS10.
Na tomto termostatu si nastaví v kolik se který den vrací z práce a kolik stupňů chce mít přes víkend doma.

Topný obraz mu tedy neběží v neustálém provozu ale spíná se dle jeho nastavených požadavků aby udržel nastavenou teplotu.

Jaký je třeba výkon topného panelu?          Výkon infrapanelu          Výpočet potřebného výkonu panelu k vytápění místnosti


Nejlépe ale uděláte, když konkrétní situaci prokonzultujete ZDARMA s našimi odborníky!

K čemuž můžete využít i náš kontaktní formulář ZDE.