Pro jaké prostory se vytápění infrapanely hodí?

Každý druh vytápění se více či méně hodí pro vytápění konkrétních prostor.
My se nyní společně podíváme, jaké prostory lze infrapanely vytápět a pro jaký účel je možné je použít.
Každou z variant detailně zdůvodníme, a pokusíme se uvést i několik případů z praxe.

DOMÁCÍ HLAVNÍ TOPENÍ

DOMÁCÍ DOPLŇKOVÉ TOPENÍ

 Hlavní vytápění infrapanely

 Doplňkové vytápění infrapanely

Infrapanely jsou vynikajícím řešením vytápění všech bytových prostorů a mohou být účinné jako hlavní vytápění v nových ekonomických objektech s minimálním ztrátami tak zejména ve starších domech s vyšší úrovní tepelných ztrát. Díky bodovému systému vytápění, tedy systému, jenž vytápí konkrétní oblast v prostoru, se obyvatelům žijícím ve starším prvorepublikovém domě postaveném v roce 1930 podařilo výrazně snížit účty za vytápění nahrazením starých akumulačních kamen infračervenými panely. Měsíční účty za elektřinu klesly bez mála dokonce o 50%. To vše díky infračervenému záření, jenž se snadno absorbovalo okolními povrchy, což pomohlo pravidelně vysušovat a ohřívat stěny objektu, a zároveň tak vedlo k výraznému snížení kondenzace a vlhkosti.

Pokud již máte svůj systém vytápění a jen se občas dostanete do situace, kdybyste si zkrátka rádi přitopili během chladnějších letních večerů – i v tomto případě jsou infrapanely to pravé pro vás. Okamžitý náběh a okamžitý pocit tepla jsou zárukou toho pravého příjemného tepla večer u televize. Infrapanely jsou také skvělým pomocníkem v boji proti vlhkým zdím, zabraňují totiž tvorbě plísní. Zároveň se také může stát, že i když máte ve svém domově tu pravou tepelnou pohodu - najde se místnost, kde je chladněji. Není třeba rozvádět potrubí či instalovat složitě další topné systémy. Do konkrétní chladnější místnosti jen umístíte infrapanel a zapojíte ho do zásuvky. Žádné instalační náklady, žádné komplikace. Pokoj pro hosty může být vytopen raz dva a to až v den, kdy má návštěva dorazit.

VYTÁPĚNÍ KOMERČNÍCH PROSTOR

VYTÁPĚNÍ PRŮMYSLOVÝCH HAL

 Vytápění komerčních prostor infrapanely

 Vytápění průmyslových hal infrapanely

Masérská či tetovací studia? Wellnes, lázně či ordinace? S infrapanely již za léta jejich výroby máme bohatou zkušenost ve vytápění různých komerčních prostor. Od vinných sklípků po obchody s vyššími stropy, které je nemožné plnohodnotně vytopit standartní cestou. Neustálá cirkulace zákazníků a následné větrání vstupními dveřmi udržení prostoru v teple také neprospívá. Díky zavěšení stropních infrapanelů do prostoru je však ihned teplo jak zákazníkům tak i obsluhujícímu personálu. Restaurace, bary, kavárny či zastřešené zahrádky jsme již též vybavily našimi infrapanely. Vytápění kanceláří pro infrapanely tak v zásadě už není vůbec žádným problémem.

V průmyslových objektech je z pravidla velmi těžké udržet takovou teplotu, která by byla vhodná pro obsluhující personál. V tomto směru se ukázaly velmi efektivní například velké 1000W infrapanely. Tyto infrapanely standardně nemáme v nabídce kvůli jejich obtížné přepravě. Pokud máte zájem o projekt vytápění průmyslového objektu, neváhejte nás kontaktovat, i v tomto směru vám totiž dokážeme vyhovět. Infra vytápění totiž i v těchto případech využívá výše zmíněné bodové vytápění, tedy potřebné teplo na místech, kde se pohybuje nejvíce personálu. Není tak třeba nákladně a neekonomicky ohřívat všechen vzduch v prostoru, topte přednostně tam, kde je to zapotřebí.