VYTÁPĚNÍ ZIMNÍCH ZAHRAD

Vytápění zimních zahrad

Zimní zahrady jsou dnes velmi žádaným doplňkem našich domovů. Člověk díky nim může být uvnitř a venku zároveň a je v perfektním souznění s přírodou. Ne vždy však sezení a relax v zimních zahradách může být příjemným zážitek - obzvláště v chladnějších měsících. Jak si prodloužit sezónu a moct zpoza prosklených stěn pozorovat například poletující sníh aniž bychom doslova zmrzli? Sálavé topné panely jsou ideálním řešením.

Infrapanel v zimní zahradě          Infra vytápění zímních zahrad


Jak jsme si již psali v jednom z našich článku, topné panely fungují na principu infrazáření, které primárně ohřívá tkáň a předměty kolem. Tento technologický princip je tedy naprosto perfektní pro situaci, kdy je například díky vysoké únikovosti tepla či velkému objemu vzduchu téměř nemožné objekt plnohodnotně vytápět. V zimní zahradě tak stačí mít infrapanel umístěn vedle křesla, nebo zkrátka kdekoliv trávíme nejvíce času. Být v dosahu infrapanelu = spokojenost a tepelná pohoda pro naše tělo.

Další nespornou výhodou infrapanelů je jejich okamžitý náběh. V moment kdy usednete do svého křesla a zapnete infrapanel ihned začnete pociťovat příval tepla. Během 5-10 minut již infrapanel pracuje na maximum a vy si tak můžete ve své zimní zahradě číst, pozorovat venkovní prostředí či jakkoliv jinak odpočívat a relaxovat.